Gosia Wrzosek
warsztaty subiektywnego storytellingu
12:00 – PIEKARNIA – Żywa Kultura
15:00 – Narodowe Forum Muzyki
trwają zapisy
Praca na odczuciach, luźnych asocjacjach, subiektywnym odbiorze i osobistym storytellingu.
W kontrze to tworzenia jednostronnych narracji, wsłuchamy się w wielogłos naszych opowieści. Spotkamy się w alternatywnej formie oprowadzania, w której oddajemy głos osobom uczestniczącym, by przedstawiły swoją subiektywną perspektywę i interpretację dzieł prezentowanych podczas Biennale Sztuki Mediów WRO Qualia.
Gosia Wrzosek – artystka interdyscyplinarna, edukatorka i kuratorka. Magistra Sztuki ze specjalizacją Arteterapia, Instytut Edukacji Artystycznej, APS, Warszawa oraz absolwentka Studium Psychologii Zorientowanej na Proces A. Minedella. W swojej twórczości wykorzystuje różne techniki: śpiew, performans, instalację, rysunek, malarstwo oraz tekst.
Od paru lat bada ideę dostrojenia, potencjał harmonii i dysharmonii oraz napięcia między pięknym i brzydkim. Działa z nastawieniem na współpracę z innymi. Pracuję z osobami w kryzysie bezdomności i młodzieżą z MOSu. Zajmuje się edukacją artystyczną i arteterapią. Współpracuje z instytucjami kultury współtworząc wystawy i program mediacji sztuki. Kuratorka wystawy Próg Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów, coś, co zmienia się w czasie w Centrum Sztuki WRO oraz edukacyjnego i mediacyjnego Programu Dostrajania podczas Biennale Sztuki Mediów WRO 2023 r..
Współtworzy kolektyw Ukojenie, Radio Kapitał, należy do zespołu VoiceLab oraz udziela się na scenie muzyki improwizowanej w Polsce.